Competitors list
Ecce Homo Šternberk - logo
Ecce Homo Šternberk
24. 4. 2021 - 25. 4. 2021
Organizer AMK Ecce Homo Šternberk v ÚAMK
Entry deadline 16. 4. 2021, 23:59
Autoclub of the Czech Republic
  Without excused Excused Total
Number of competitors: 99 0 99
CEZ HA: 11 0 11
MČR: 49 0 49
MČR HA: 10 0 10
ČT: 21 0 21
MMSR PAV: 40 0 40
PP: 0 0 0
# Driver Nat. Competitor CEZ HA MČR MČR HA ČT MMSR PAV PP
Car
1 BENEŠ Miloš CZE GMS RACING TEAM E2-SS from 2000 to 3000 ccm
Osella FA 30
2 BORMOLINI Fausto ITA BORMOLINI Fausto E2-SS from 2000 to 3000 ccm Category II - all cars
Reynard K02
3 FAUSTINI Robin CHE FAUSTINI Robin Category II - all cars
Reynard K02
4 NAPIONE renzo ITA NAPIONE renzo Category II - all cars
Reynard K02
5 AXEL PETIT FRA AXEL PETIT E2
Tatuus Formula Masters
6 SVOBODA Jiří CZE Nutrend Jantar Team E2-SS from 2000 to 3000 ccm Category II - all cars
Lola B 03/51
7 JUHÁS Martin SVK Ambruz Racing E2-SS from 1600 to 2000 ccm Category II - all cars
Tatuus Formula Masters
8 DVOŘÁK Pavel CZE DVOŘÁK Pavel E2-SS from 1600 to 2000 ccm Category II - all cars
Martini F2
9 MATUŠKA Martin SVK MATUŠKA Martin E2-SS to 1400 ccm Category II - all cars
Formule Intech
11 TRNKA Petr CZE ACCR CZECH TRNKA RACING TEAM E2-SC from 2000 to 3000 ccm Category II - all cars
Norma M 20 FC
12 JANÍK Václav CZE Nutrend - Jantar Team Category II - all cars
Norma M 20 FC Turbo
13 VÍTEK Petr CZE CLIMART RACING TEAM E2-SC from 2000 to 3000 ccm Category II - all cars
Osella PA 30
14 PETIT Sébastien FRA PETIT Sébastien E2
Norma M 20 FC
15 PETIT Kevin FRA PETIT Kevin E2
Norma M 20 FC
16 MADRIAN Ferdinand AUT AMBRUZ RACING E2-SC from 2000 to 3000 ccm Category II - all cars
Norma M 20 FC
17 ŠVORC Roman CZE PGRace Czech Motorsport s.r.o. E2-SC from 2000 to 3000 ccm
Lucchini P3
20 MLEJNEK Aleš CZE MLEJNEK Aleš E2-SC from 1600 to 2000 ccm Category II - all cars
Norma F 20
21 DĚDEK David CZE Nutrend - Jantar Team E2-SC from 1600 to 2000 ccm Category II - all cars
Norma M 20 FC
22 CHUDOBA Zdeněk CZE AMK Ecce Homo Šternberk v ÚAMK E2-SC from 1600 to 2000 ccm
Norma F 20
23 NECKÁŘ Libor CZE AMK Ecce Homo Šternberk v ÚAMK E2-SC from 1600 to 2000 ccm
Ligier JS 53 Evo 2
24 KRÁČMAR Zdeněk CZE AMK Ecce Homo Šternberk v ÚAMK E2-SC to 1400 ccm
Demon Car CM 1000
25 SVOBODA Milan CZE Automotoklub Pelhřimov E2-SC to 1400 ccm Category II - all cars
BRC CM 05 Evo
39 MICHL Dan CZE Michl ACCR Czech Team Class 1
Lotus Elise
40 KRAMPOTA Ivo CZE KRAMPOTA Ivo Class 1
BMW M3 E36
41 KLUZA Waldemar POL KLUZA Waldemar Class 1 Class 1
Škoda Fabia
45 MILOŇ Ján SVK Jantar Team Class 2
Škoda Fabia R5
46 JERMAN Martin CZE JERMAN Martin Class 2 Class 2
Lamborghini Huracán GT3
47 KMÍNEK Zdeněk CZE KMÍNEK Zdeněk Class 2 Class 2
Lamborghini Gallardo GT3
48 MIČKO Branislav SVK LamaRacing Class 2
Škoda Fabia
49 SVOZIL Michal CZE AMK Ecce Homo Šternberk v ÚAMK Class 2
BMW E36
55 DROTÁR Igor SVK DROTAR Autošport RS Class 3
Škoda Fabia WRC
56 VOJÁČEK Lukáš CZE ACCR Czech Ennoble team Class 3 Class 3
Subaru Impreza WRX Sti
57 VAVŘINEC Tomáš CZE ACCR Czech CRC Team Class 3
Mitsubishi Lancer Evo IX
58 ŠUTLAK miroslav SVK ŠUTLAK miroslav Class 3 Class 3
Škoda Fabia
59 MUTŇANSKÝ Ivan SVK NB Racing Class 3 Class 3
Mitsubishi Lancer Evo X
60 STEHLIK Karel CZE STEHLÍK Karel Class 3 Class 3
Mitsubishi Lance Evo IX
65 TRNĚNÝ Karel CZE TRNĚNÝ Karel Class 4 Class 4
Škoda Fabia R5
66 AMBRUZ Peter SVK AMBRUZ RACING Class 4 Class 4
Mitsubishi Lance Evo IX
67 DUBÓCZI Jaroslav SVK Demo motorsport team Class 4 Class 4
Seat Leon Tdi Supercopa
68 LIEDL Tomáš SVK AutoSportTeam Presskam Class 4 Class 4
Seat Seat Leon Supercopa
69 OŠMERA Jiří CZE OŠMERA Jiří Class 4 Class 4
Volkswagen Scirocco
70 BEJDA Pavel CZE BEJDA Pavel Class 4
Škoda Octavia Cup
71 BEJDA Vojtěch CZE BEJDA Vojtěch Class 4
Škoda Octavia Cup
72 HRUBÝ Milan ZAF HRUBÝ Milan Class 4
Chevrolet Corsa
73 POPOVÁ Eliška CZE POPOVÁ Eliška Class 4
Suzuki Swift GTi
80 MEIXNER Richard CZE KV MOTOR TEAM s.r.o. Class 5 Class 5
Renault Clio Sport
81 KACVINSKÝ Peter SVK AMBRUZ RACING Class 5 Class 5
Renault Clio 16V
82 ČAMBÁLIK Bohumír SVK STRONG RACING TEAM Class 5 Class 5
Honda Civic Type R3
83 ČAMBAL Mojmír SVK RS-Team Class 5 Class 5
Citroën Saxo VTS
84 FUSKO Frantisek SVK Kesko racing Class 5
Seat Leon TDi
85 CIKOR Radomir SVK MAXMOTORSPORT Class 5
Honda Civic Type R
86 KURIC Vladimír SVK JANTAR TEAM s.r.o. Class 5
Seat Ibiza Cupra
87 PURS Patrik SVK MAXMOTORSPORT Class 5
Honda Civic Vti
88 SEDLÁČEK Vlastimil SVK SEDLÁČEK Vlastimil Class 5
Honda Civic Vti
89 PLUHAŘ Jindřich CZE AMK Ecce Homo Šternberk v ÚAMK Class 5
Nissan Sunny GTI
90 KRÁLÍK Adam CZE KRÁLÍK Adam Class 5
Seat Leon TDi
91 JEŽEK Radim CZE JEŽEK Radim Class 5
Škoda Felicia
92 ŠPILKA Michal CZE AMK Ecce Homo Šternberk v ÚAMK Class 5
Škoda Felicia Pick-Up Freestyle
93 AMBRUZ Anna SVK AMBRUZ RACING Class 5 Class 5
Honda Civic Type-R
169 KOPEČEK Pavel CZE AMK Ecce Homo Šternberk v ÚAMK E2-H from 1000 to 1400 ccm
Easter Mtx 1-02
170 HLAVINKA Josef CZE AMK Ecce Homo Šternberk v ÚAMK E2-H from 1000 to 1400 ccm
Tomis 99-04
171 HLAVINKA Josef CZE AMK Ecce Homo Šternberk v ÚAMK E2-H from 1600 to 2000 ccm
Opel Lotus
172 HLAVÁČEK Josef CZE HLAVÁČEK Josef E2-H from 1600 to 2000 ccm
Škoda Octavia Cup
173 ČEPIČKA Vlastimil CZE ČEPIČKA Vlastimil E2-H from 1600 to 2000 ccm
Mitsubishi Lancer Evo X
174 OSLADIL Jan CZE AMK Ecce Homo Šternberk v ÚAMK E2-H from 1600 to 2000 ccm
Opel Lotus
175 STUDENÝ Lukáš CZE ALCORE MOTORSPORT, o.s. E2-H to 1000 ccm
Gloria C8F
179 NOVÁK Marek CZE NOVÁK Marek Sprint car to 600 ccm
Kart Cross Kamikaz 3
180 DLOUHÝ Petr CZE DLOUHÝ Petr Sprint car to 600 ccm
Sprint Car Barracuda
183 VYMĚTAL Lubomír CZE VYMĚTAL Lubomír Class 2
BMW M3 E46
184 ŠUBA Ladislav CZE gt2 motorsport s.r.o. Class 2
BMW E36
185 KOTEK Pavel CZE AMK Ecce Homo Šternberk v ÚAMK Class 2
BMW M3
189 TOMEČEK Lukáš CZE AMK Ecce Homo Šternberk v ÚAMK Class 3
Volkswagen Golf Gti Oettinger
190 RŮŽIČKA Martin CZE AMK Ecce Homo Šternberk v ÚAMK Class 3
Škoda Fabia S2000
193 ZOUFALÝ Karel CZE AMK Ecce Homo Šternberk v ÚAMK Class 5
Škoda Felicia Pick-Up Freestyle
194 MÜLLER Michal CZE ALCORE MOTORSPORT, o.s. Class 5
Škoda 100
195 MÜLLER Lukáš CZE ALCORE MOTORSPORT, o.s. Class 5
Škoda Octavia Cup
196 KLIMEŠ Lukáš CZE AMK Ecce Homo Šternberk v ÚAMK Class 5
Ford Puma
197 HEJL Vladimír CZE ALCORE MOTORSPORT, o.s. Class 5
Škoda Octavia Cup
198 FURIŠ Filip CZE ALCORE MOTORSPORT, o.s. Class 5
Honda Civic
199 BOHÁČ Milan CZE BOHÁČ Milan Class 5
Renault Clio 16V
205 ZMEŠKAL Miloš CZE ZMEŠKAL Miloš E5
Ralt 032
210 ILLÉŠ Vojtěch SVK MTB Racing Team D2
BMW 320i
213 CHYTIL Martin CZE CHYTIL Martin E8
MTX 1-06 B
214 DOLEŽAL Lubomír CZE DOLEŽAL Lubomír E7
MTX 1-06 B
215 KMEŤ František SVK AUTOŠPORT KMEŤ C5 E2
MTX 1-03
216 FRONĚK Michal CZE FRONĚK Michal Class 1
Aero Minor Le Mans
217 BAUER František CZE BAUER František Class 1
MG Rover 25
218 BENÍK Tomáš SVK MTB Racing Team C3
Lancia Beta Coupe
219 JIRÁTKO Karel CZE JIRÁTKO Karel C3
Opel Ascona A
220 CZAPKA Marian POL Katrex Karolina Autosport C3 C3
Porsche 928
223 STRNAD Petr CZE STRNAD Petr B3
Škoda 130 RS
224 ONDREJKA Ján SVK ONDREJKA Ján B9
Giom 01
225 PRÁŠEK Jaroslav CZE gt2 motorsport s.r.o. Class 2
Chevron B42 F2
227 BENÍK Marcel SVK MTB Racing Team A5
BMW 2002 TI
228 KONICAR Vladimír CZE KONICAR Vladimír A5
BMW 2002
229 KUDELA Robert CZE KUDELA Robert A3 A3
Talbot Lago
230 KUDELA František CZE KUDELA František A3 A3
Talbot Lago
990 OSLADIL Jan CZE OSLADIL Jan Category II - all cars
Opel Lotus
991 TRNKA Petr CZE ACCR CZECH TRNKA RACING TEAM E2-SC from 2000 to 3000 ccm
Norma M 20 FC